top of page

Hakkımızda

Sürekli Gelişiyoruz

egemtekstil_fabrika.jpg

Biz Kimiz

Egem Tekstil  1996 yılında tekstil sektörünün kalbi konumundaki Denizli şehrinde kuruldu.

Egem Tekstil’in tesisinde, kalitesi dünyaca kabul edilmiş, Organik Türk Ege Pamuğu işlenmektedir. Pamuğun yumuşak dokusu tüm doğallığıyla bukle, kadife, jakarlı, armürlü, ipliği boyalı, top boyalı, nakışlı, havlu, bornoz ve paspas üretiminin yanında Ev Tekstil kategorisinde ise ağırlıklı olarak Organik Türk Ege Pamuğu, Keten, Kenevir ve diğer organik elyafları kullanarak nevresim takımları, yatak örtüleri, pike ve mutfak gruplarını üreten bir kuruluştur.

Egem Tekstil’in 27 yılı aşkın geçmişindeki başarının sırrı iş gücünün özverili, bilinçli ve tutku ile üretime katılması; yönetimin zamanında ve hızlı bir şekilde aldığı kararlar ile planlı büyümedir.

Egem Tekstil’in küresel pazarlarda güvenilir bir üretim ortağı olarak benimsenmesinin başlıca nedeni ürün ve hizmet kalitesi ile zamanında teslimatın ilke edinilmiş olmasına dayanmaktadır.

150’den fazla işgücü ile 8,500 m2 kapalı alanda çağdaş teknolojinin en gelişmiş makinaları ile üretim yapmaktayız.

Egem Tekstil, dünyaca ünlü markalara fason üretimin yanında, 2012 yılından bu yana kendi markası olan “Ecocotton” ve “GreenBlack” için de imalat yapmaktadır. İstenen tasarım ve numuneleri hızlı servis anlayışıyla gerçekleştirerek markalarımızı her yıl yeni konseptler ile müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

2023 yılında Almanya, Avusturya, İspanya , İtalya, Hollanda, İsviçre, İngiltere, Avustralya, Ukrayna, İsveç, Danimarka, Kanada, Slovenya, Macaristan, Suudi Arabistan, Rusya, Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Fas, Çin, Japonya, Sri Lanka ve A.B.D. ülkelerine yıllık 4.000.000 adet havlu, 200.000 adet bornoz, 100.000 adet nevresim takımı ihracatı yaptık.

 

Egem Tekstil olarak çevreye ve yasalara uygun bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmeyi kendimize vizyon edindik. Üretimde kaliteyi ve sürekliliği artırmak, teknolojik gelişmeleri takip ederek müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır. 

Vizyon

Egem Tekstil olarak üretimde kaliteyi ve sürekliliği arttırmayı, müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı,
teknolojik gelişmeleri takip etmeyi, çevreye ve yasalara uygun şekilde faliyetlerini sürdürmeyi kendine vizyon edinmiştir.

Misyon

Üretimin her adımında devletimize, hukuk kurallarımıza, çevremize ve insan sağlığına karşı sorumluluk bilinci içinde çalışmayı
Müşterilerimizin memnuniyetini arttırmayı ve geliştirmeyi
Kalitemizi en az hata ve en yüksek verimlilikte elde etmeyi
Birer aile bireyi olarak gördüğümüz çalışanlarımızın memnuniyetini arttırmayı
Teknolojiye ve bilime yatırım yaparak bir adım daha önde yürümeyi

Biz Egem Tekstil ailesi olarak taahhüt ediyoruz.

Hedefimiz

Sürdürülebilir
Daha İyi bir Dünya 

Egem Tekstil olarak, Dünya genelinde çevre sorunları giderek artarken, biz de iş süreçlerimizi daha sürdürülebilir hale getirerek doğal kaynaklarımıza olan saygımızı yükseltmeyi hedef edindik.

 

Bu kapsamda, çevre dostu bir enerji kaynağı olan güneş enerjisiyle elektrik üretimine yönelik önemli bir adım attık. Şimdi, işletmemizin enerji ihtiyacının bir kısmını güneş panelleri aracılığıyla karşılıyoruz. Bu sayede, sadece kendi enerji maliyetlerimizi düşürmekle kalmayıp aynı zamanda karbon ayak izimizi de azaltarak çevreye daha duyarlı bir yaklaşım benimsiyoruz.

Güneş enerjisiyle çalışan sistemlerimiz, sürdürülebilir enerji kullanımının iş dünyasındaki potansiyelini göstermenin yanı sıra, gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakma taahhüdümüzün bir parçasıdır. Ayrıca, bu adım, toplumumuzda sürdürülebilirliği teşvik ederek diğer işletmelere de örnek olmayı amaçlamaktadır.

 

Siz değerli müşterilerimizle birlikte, Egem Tekstil olarak daha yeşil ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.

gunespanel.jpg
bottom of page