top of page

Sertifikalarımız

gots.png

GOTS – Global Organic Textile Standard

Bu standartın amacı, ham maddenin hasatından, çevresel ve sosyal duyarlılığa dayalığı üretim ve son tüketiciye güvence verebilecek bir etkitleme yapılmasına kadar tekstil ürünlerinin organik durumunu garanti altına alan gereksinimleri Bielemeier GOTS, en az %70 organik doğal elyaf içeren ürünler için kullanılır. İşleme sürecinden başlayarak en son firmadan firmaya ticaretin son satıcısına kadar bütün üretim aşamaları sertifikalandırılmalıdır.

BSCI – Business Social Compliance Initiative

BSCI sistemi (Business Social Compliance Initiative, İşletme Sosyal Uyumluluk Girişimi), Dış Ticaret Birliği tarafından tasarlanmış özel bir sistemdir. Bu sistem tasarlanırken Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından hazırlanan iş ve işçi güvenliği standartları temel alınmıştır.Amacı tedarik zincirinde yer alan işletmelerin sosyal performanslarının sürekli olarak iyileşmesini teşvik etmektir. Bu şekilde sürdürülebilir çalışma koşullarını dünya genelinde desteklemektir.

oekotex_standart100_HTR.png

OEKO-TEX® STANDARD 100

STANDARD 100, hammadde, ara ürün ve nihai tekstil ürünleri üretiminin her kademesinde ve aksesuarlar için dünya çapında standartlaştırılmış, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Sadece zararlı maddelere karşı test edilmiş nihai ürünler STANDARD 100 etiketi ile piyasada satışa sunulabilir. Sertifika, B2B alanında talep edilen teslimat koşullarının sağlanması için bir kanıt işlevi görür. STANDARD 100 uyarınca zararlı madde testleri önemli yasal düzenlemeleri, yasal olarak henüz düzenlenmemiş olsa da sağlık açısından riskli çok sayıda kimyasalı ve ayrıca sağlık hizmetleri ile ilgili farklı parametreleri dikkate alır.

oekotex_step.png

OEKO-TEX® STEP

Sürdürülebilir Tekstil ve Deri Üretimi anlamına gelir ve tekstil ve deri endüstrisindeki üretim tesislerine yönelik modüler bir sertifikasyon sistemidir. STeP’in amacı, uzun vadede çevre dostu üretim süreçlerini uygulamak, sağlık ve güvenliği iyileştirmek ve üretim sahalarında sosyal açıdan sorumlu çalışma koşullarını teşvik etmektir.

bottom of page